Barcode: 0011535025567
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.5 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic apple juice concentrate, ascorbic acid (vitamin c).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Good Seed Thin-Sliced Organic Bread
Dave's Killer Bread
A NOVA 4
Dave's killer bread, organic rockin' rye bread
Dave's Killer Bread
A NOVA 4
Dave's killer bread, powerseed, organic bread
Dave's Killer Bread
A NOVA 4
Dave's Killer Bread, Organic Honey Oats & Flax Bread
Avb Corp.
C NOVA 4
Blueberries
Marks & Spencer
NOVA 1
Roast Potatoes
M&S
C NOVA 3
Classic Killer Rolls
Dave's Killer Bread
C NOVA 4
Dave's killer bread, blues bread, cornmeal crust
Avb Corp., Dave’s Killer Bread
B NOVA 4
PB & Chocolate Snack Bites
Dave’s Killer Bread
D NOVA 4
Best of British Apples
Sainsbury's
C
Rock'N'Rolls Organic Rolls
Dave's Killer Bread
NOVA 4
Organic Bread Powerseed
Dave's Killer Bread
A NOVA 4