Barcode: 0819573011487
Organic Apple, Kale & Mango
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.6 g |
| of which sugars | 12.2 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic apple puree, organic kale puree, organic mango puree, ascorbic acid (vitamin c), organic lemon juice concentrate.
Related Products in Snacks
6 pains au chocolat
Schvan
E NOVA 4
Muffin Cacao et Pépites de Chocolat
Schwan
E NOVA 4
Spéculoos
Schwan
E NOVA 3
Pains au lait
D NOVA 4
Petit macarons
Schwan
E NOVA 4
Gaufres Fourrées Saveur Vanille
Comet Confiserie, Schwan
D NOVA 4
Pain d epices au miel
Schwan
D NOVA 4
Craquelins
Schwan
E NOVA 4
Petites meringues mélangées
Schwam
E NOVA 4
6 Mini Chinois à la Crème Pâtissière
Schwavi
D NOVA 4
Boudoirs
D NOVA 4
Popcorn
Meubert
D NOVA 3