Barcode: 0631078108024
Organic Apple Pie
by Happle's
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 208.0 kcal |
| Fat | 9.6 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 30.4 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Organic apples, water, organic spelt flour, organic cane sugar, organic palm fruit shortening, organic cornstarch, sea salt, organic cinnamon
Related Products in Snacks
Organic delishfish
E NOVA 4
Hojaldrada
D. Sancho Melero
D NOVA 4
Karen's Naturals, Dried Fruits And Veggies, Just Strawberries
The Just Tomatoes Company
D NOVA 1
Raspberry, lemon & orange organic delishfish assorted minis candy, raspberry, lemon & orange
E NOVA 4
black pepper and sea salt crackers
By Sainsbury's, Thatchers
D NOVA 4
Peppermint organic candy canes, peppermint
E NOVA 4
Organic lollipops heart shaped
E NOVA 4
Mashed Potato
Sainsbury's,Waitrose
D NOVA 4
Lemon, strawberry & watermelon organic lollipops, lemon, strawberry & watermelon
E NOVA 4
соломка сладкая
ООО КУБАНСКИЙ КОМБИНАТ ХЛЕБОПРОДУКТОВ
NOVA 4
Raspberry, lemon & orange assorted minis candy, raspberry, lemon & orange
E NOVA 4
California Crunchies, Country Herb Almonds
California Fresh
D NOVA 3