Barcode: 5029220858890
Organic Apple Purée
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
no added sugar
the vegan society
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.7 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.5 g |
| of which sugars | 10.1 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Apples
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Margarina uso profissional
NOVA 4
Galettes de Maïs
Nature Bio
C NOVA 3
Potatischips
Ikea
D NOVA 4
Huile vierge de colza bio
Cauvin
NOVA 2
pomme 100% fruit pressé
plein fruit
NOVA 1
Banany
Yellow bananas, Citronex
A NOVA 1
Canederli al formaggio
Croera
NOVA 4
REWE Bio creamy Erdnussbutter
REWE
D NOVA 3
Sweet peas
A NOVA 3
Hot Dog
Ikea
C NOVA 4
Farine de châtaignes
Happy Bio
C NOVA 1
Petit pains grillés à la cardemome
Ikea
D NOVA 3