Barcode: 0096619235896
organic Apple Snack
Nutri-Score
B
Environment
Eco-Score A
Labels
no gluten
organic
canada organic
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.6 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.8 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Oronic apeles, Water, Ascorbic acid, Poinmesiologiques, Eau, Acide ascorbique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sicilian black fig jam
Scyavuru
D NOVA 4
ravioli di zucca
Belli Pronti, Fratelli Cecchin, MaxiDì
C NOVA 4
PanSandwitch Italiano
MaxiDì
C NOVA 3
Fagiolini
Maxi Dì, MaxiDì, verderosso oro
A NOVA 3
Ceci
MaxiDì, verderosso oro
B NOVA 3
ARANCIA marmellata
Scyavuru
D
Sicilian Orange Marmalade
Aziende Agricole Scyavuru Srl, Scyavuru
NOVA 4
Filone integrale
MaxiDì
D NOVA 3
Sicilian White Peach Jam
Scyavuru
C NOVA 4
Ditalini rigati
Cerati, DelGrano, Maxi Dì, MaxiDì
A NOVA 1
Fagioli Borlotti subito pronti da gustare
La Doria, MaxiDì, Verderosso Oro
B NOVA 3
Gnocchi di patate
La Pasta di Capezzaia
C NOVA 4