Barcode: 5054781023722
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
organic apple purée (80%), organic strawberry purée (20%), organic concentrated lemon juice
Related Products in Baby Foods
Oat & Raisin Mini Flapjack Bites
Organix
NOVA 4
Majskrokar
oho!
NOVA 1
Infant Formula Stage 1
Namnycare
NOVA 4
Vegetable and beef hotpot
Nutmeg Baby
NOVA 3
Sweet and Sour chicken
Heinz
NOVA 3
Heinz By Nature Cottage Pie baby food
heinz
NOVA 3
Strawberry, Banana, Raspberry and Apple
Heinz
NOVA 1
Gingerbread men biscuits
Organix
NOVA 3
Organix goodies
Organix
NOVA 1
Organix carrot cake oats bars
Organix
NOVA 4
Organix apple rice cake clouds
Organix
NOVA 1
Barbeque Gruffo Claws
Organix