Barcode: 0711535513599
Organic Apples & Berries
by Wild Harvest
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
usda organic
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 9.7 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ORGANIC APPLES, ORGANIC STRAWBERRY PUREE, ORGANIC BLUEBERRY PUREE
Related Products in Baby Foods
NutriPuffs Raspberry & Banana
Nestlé
NOVA 3
Crecimiento Junior +1 año Original
Nestlé
NOVA 4
Karotten mit Kartoffeln
Hipp
puleva peque crecimiento
Puleva
NOVA 4
Purée de fruits - Pomme.
Auchan Baby Bio
NOVA 1
Ella's Kitchen Leek and Tomato Melty Puffs
Ella s kitchen
NOVA 1
Cerelac
Nestlé
NOVA 3
Lait pour nourissons 1
Holle
NOVA 4
Cerelac rice & soya
Nestlé
NOVA 4 Eco-Score B
BLEDINA BLEDICHEF Blanquette de Volaille 250g Dès 18 Mois
blédina
NOVA 3
Blue Bird Fruit & Grain Puree
Holle
NOVA 1
Strawberries, blueberries & Oats
NOVA 1