Barcode: 0725439940740
Organic apricot
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 44.4 g |
| of which sugars | 44.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic apricots, organic natural milled sugar, natural fruit pectin, ascorbic acid (vitamin c), citric acid.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Clover valley, sliced carrots
Clover Valley
A NOVA 3
Clover valley, cream style corn
Clover Valley
C NOVA 4
Toasted Oats Cereal With Colored Marshmallows
Witten's
D NOVA 4
Clover valley, sliced beets
Clover Valley
A NOVA 3
Clover valley, french style green beans
Clover Valley
A NOVA 3
Clover valley, cut green beans
Clover Valley
A NOVA 3
Clover valley, sweet peas
Clover Valley
A NOVA 3
Whole kernel corn
A NOVA 1
Sauerkraut
Clover Valley
C NOVA 3
Clover valley, mixed vegetables
Clover Valley
B NOVA 4
Cut green beans
Clover Valley
A NOVA 1
Clover valley, whole kernel corn
Clover Valley
B NOVA 3