Barcode: 0060383071240
Organic Apricot Jam
Categories
Available in
canada, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 233.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 46.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic apricots, organic sugar, water, pectin, ascorbic acid, citric acid. may contains pits or pit fragments.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio Brot Hell
Coop
C NOVA 3
Bio bouillon
Naturaplan coop
NOVA 3
Tasmanian Pepper Nut Mix
Fine Food
D NOVA 4
Bio Haselnüsse
Naturaplan, Coop
A NOVA 1
Levain
Coop, Betty Bossi
D NOVA 4
Toast Dunkel Geschnitten
Coop PRIX Garantie
C NOVA 3
Bio Pimperninel
Naturaplan coop
A NOVA 3
Cocktail de fruits
Coop
C NOVA 4
Bio linsen lentilles
C
Bio Sesamöl (kaltgepresst)
naturaplan
C NOVA 2
Bio Coconut Milk
naturaplan
C NOVA 1
Älplerbrot Bio
Coop
C