Barcode: 0854858001333
Organic Apricot Spread
by Dalmatia
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic apricots, organic cane sugar, water, fruit pectin, lactic acid (acidity regulator), citric acid (acidity regulator), ascorbic acid.
Additives
e270
e300
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Le Basmati du Penjab
Taureau ailé
A NOVA 1
Olives vertes dénoyautées
TRAMIER
E NOVA 3
Olives Apéro Herbes de Provence Tramier
Tramier
D NOVA 3
Olives noires marinées aux herbes de Provence
Tramier
C NOVA 3
Olives noires à la grecque
Tramier
E
Olive verte
Tramier
D NOVA 3
Olives confites dénoyautées
Tramier
C NOVA 3
Marinade & basilic herbes de Provence
TRAMIER
E NOVA 3
Olives noires a la grecques denoyautees
TRAMIER
E NOVA 3
Olives a la grecque
Tramier
E NOVA 3
Olives farcies aux anchois
Tramier
D NOVA 4
Haricots verts fins
D'Aucy
A NOVA 3