Barcode: 0071022193070
Organic Apricots
Labels
no gluten
organic
no gmos
usda organic
no added sugar
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.5 g |
| of which sugars | 42.5 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
organic apricots no sugar added" - allergen information: this product is packed on equipment that also packages products that contain caution: dried apricots may occasionally equipment that also packages products that contee milk, soy, and tree nuts. packed by: 500 crocker drive vacaville, ca 95688-8706 usa © 2018 marianil packing company, inc. contain pits or pit fragments due to machine pitting. for best quality, refrigerate
Related Products in Snacks
The better breakfast bar
Members Mark
C NOVA 4
Italian Style Small Plate
Member's Mark
E NOVA 3
ANIMAL CRACKERS
Member's Mark
NOVA 4
Toffee Truffle
E NOVA 4
the BETTER BREAKFAST BAR
Member's Mark
C NOVA 4
Pumpkin Pecan Soft Baked Clusters
Member's Mark
D NOVA 4
Macarons
Member's Mark
NOVA 4
All in one popping kit
Member's Mark
D NOVA 4
The BETTER Muffin Bar
Member's Mark
D NOVA 4
Oat bites
Member's Mark
E NOVA 4
Shortbread cookies
Member's Mark
NOVA 4
Pb&j wafer Sticks
Members mark
E NOVA 4