Barcode: 0074401990413
Organic Arborio Rice
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 326.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic arborio rice.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Peanut butter with hemp seed
Mayver's
B NOVA 3
Protein peanut butter
Mayver's
B
Extra Crunchy Peanut Butter
Mayvers
A NOVA 1
Smooth Hazelnut Cashew & Cacao Butter
Mayver's
A NOVA 1
Apple and strawberry juice
Sunraysia
NOVA 4
Mayvers Peanut butter
Mayver's
B NOVA 1
Mayver's protien + peanut butter
Mayver’s
C NOVA 1
Mayvers Super Spread Cacao
Mayver's
B NOVA 4
Simply Better Foods Organic Tofu
Simply Better Foods
A NOVA 3
Crunchy Peanut Butter
Mayver's
B NOVA 3
Apple & Mango juice
Sunraysia
NOVA 4
Peanut butter
Mayver's
A NOVA 4