Barcode: 0850403000332
Organic Arrowroot Starch
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 344.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 87.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic arrowroot starch.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ready-To-Eat Meal Thai Tom Yum Noodle Soup
Miracle Noodle
B NOVA 3
Plant Based Noodles, Ziti Style
Miracle Noodle, Miracle Noodle Plant Based Noodles
A NOVA 1
Plant Based Organic Noodles, Spaghetti Style
Miracle Noodle Plant Based Noodles
A NOVA 4
angel hair style
MIRACLE NOODLE
A NOVA 1
Spaghetti
Miracle Noodle
A NOVA 1
Capellini shirataki pasta guilt free noodles, capellini
A NOVA 1
Miracle Rice, Plant Based Rice
Miracle Rice
B NOVA 1
Plant Based Noodles, Fettuccine Style
Miracle Noodle, Miracle Noodle Plant Based Noodles
A NOVA 1
Spinach
A NOVA 1
Tomato Sauce
Alessandro's
C NOVA 3
Garlic & herb shirataki pasta
Miracle Noodle
A NOVA 1
Vegan pho shirataki konjac noodles with an aromatic traditional vietnamese broth
Miracle Noodle
NOVA 4