Barcode: 0045635957039
Organic artisan crackers
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 68.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 12.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Stone ground wheat flour*, milk*, butter*, cracked wheat*, sugar*, salt, rosemary*, thyme*, salt, baking powder, black pepper* and trace hazelnuts*
Allergens
milk
nuts
Related Products in Snacks
Pain surprise
C NOVA 4
Pain Surprise Polaire
Excellence
D NOVA 4
Pain Surprise aux Céréales
Picard
D NOVA 4
Bagel surprise 4 variétés
Tipiak
C NOVA 4
Pain Surprise
Marque Repère,Côté Table
D NOVA 4
Pain Surprise - 36 Mini Sandwichs
Franprix,Marché Franprix
D NOVA 4
Honey Mustard flavored seasoned pretzel twists
Dot's Homestyle Pretzels
E NOVA 4 Eco-Score B
Miche surprise Pain spécial aux céréales
Thiriet
D NOVA 4
PAIN SURPRISE AU PAIN SPECIAL CAMPAGNE
Picard
D NOVA 3
Pain surprise suédois
Marque Repère
C NOVA 4
Pain Surprise aux céréales surgelé
D NOVA 4
Pain surprise campagne
Metro,Metro Chef
D NOVA 4