Barcode: 0888670067161
Organic arugula
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.6 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic arugula.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kleine Rosine, Feine Backware
Ihre kleine Landbäckerei
D NOVA 4
Filinchen Das Knusper-Brot
Filinchen
C NOVA 4
SIESA Leinsamen-Granulat
Linusit
D NOVA 4
Kürbis Stuten
Schulte
C NOVA 4
Das Knusperbrot Original
Filinchen, Gutena
C NOVA 4
Das Knusper-Brot Ballaststoff
Filinchen, Gutena
A NOVA 4
Knusperbrot Linsen
Filinchen
C
Das Knusperbrot dinkel
Filinchen
C NOVA 4
Zwieback
Neukircher
D NOVA 4
Vollkorn 4015427111662 Waffelbrot
Filinchen, Gutena
A NOVA 4
Filinchen Das Knusper-Brot
Gutena
A NOVA 4
Spreewälder Gewürz-Gurken
Spreewald Müller
C NOVA 4