Barcode: 0810474006015
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 13.9 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 72.2 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 16.7 g |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane sugar*; **cocoa*; chocolate*; milk*(less than 0.1%)
Related Products
300G Pain Aux Noix 0% a / Sachet
Leclerc
C NOVA 4
Petits Pois Extra Fins à L'étuvée
Avril
A NOVA 4
Maïs Doux En Grains
Avril
B NOVA 3
Batard de campagne
U
NOVA 4
Pain Batard Au Son
Carrefour
C NOVA 4
Baguette de Pain Classique
Auchan
A
Légumes Couscous
Avril
A NOVA 4
Haricots blanc à la tomate
Avril
C NOVA 4
Moe's Southwest Grill, Grilled Steak, Regular
Moe's Southwest Grill
A
Haricots Verts Extra Fins
Avril
A NOVA 3