Barcode: 0851368004403
Organic avocado & cilantro
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 179.0 kcal |
| Fat | 10.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Organic chickpeas (organic chickpeas and water), organic sesame tahini, organic avocado, sea salt, organic extra virgin olive oil and/or organic sunflower oil, organic granulated garlic, citric acid, organic cilantro, organic cumin
Additives
e330
Related Products in Condiments
Sweet Chili Sauce
E NOVA 4
Pantry essentials, tomato ketchup
pantry essentials
D NOVA 4
Alfredo Pasta Sauce
Signature Select
C NOVA 4
Roasted red pepper topped hummus
Signature Cafe
B NOVA 4
Roasted garlic topped hummus
Signature Cafe
C NOVA 3
kung pao stir fry sauce
E NOVA 4
Select gluten free tamari soy sauce
E NOVA 3
Select spicy korean style stir fry sauce
E NOVA 4
Thai Style Red Curry Paste
E NOVA 4
Chinese 5 spice bbq finishing sauce, chinese 5 spice bbq
E NOVA 4
Hot taqueria style salsa roja with fire roasted tomatoes, garlic, and chile peppers, hot
C NOVA 4
Arrabbiata pasta tomato sauce with basil, garlic, and red hot peppers
Signature Reserve
C NOVA 3