Barcode: 5060742310114
Organic Bagel
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
gb org 05
soil association organic
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 297.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 59.9 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 9.3 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
_wheat_ flour (calcium carbonate, ion, niacin, thiamin), water, sugar, _barley_ malt flour, _sesame_ seeds, poppy seeds, yeast, black _sesame_ seeds, salt, onion, garlic
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spécial Toast Figues - Pain d'épices
Mulot & Petitjean
D NOVA 4
Mon Fournil - Préparation Pour Pain De Campagne, 1 Kilo
Mon fournil
C NOVA 4
Farine de blé T65
Mon fournil
A NOVA 1
Préparation pour brioche levure boulangère incorporée
Mon fournil
C NOVA 4
Pain aux graines sans gluten
Mon fournil
D NOVA 4
Farine semi-complète de blé T110 Bio
Mon fournil
A NOVA 1
Farine à pain d'épeautre avec levure
Mon fournil
C NOVA 3
Champignon de Paris
A NOVA 1
Papaye en lamelle déshydratée
E NOVA 3
Préparation Pour Pain Blanc Mon Fournil,
Mon fournil
D NOVA 4
Préparation Pour Pain Multicéréales
Mon fournil
D NOVA 4
Préparation pour pâte à pizza à l'épeautre Bio
Mon fournil
C NOVA 4