Barcode: 0874896001164
Organic balsamic broccoli kit
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 94.0 kcal |
| Fat | 5.3 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Organic broccoli. organic dried cranberries: organic cranberries, organic apple juice concentrate, organic sunflower oil (less than 1%). organic sunflower seeds: organic sunflower seeds kernels. organic balsamic vinaigrette: water, organic balsamic vinegar, organic soybean oil, organic cane sugar, salt, organic dried garlic, organic rosemary, xanthan gum, organic acacia gum, organic black pepper, organic rosemary extract, organic oregano, organic thyme, organic basil, organic marjoram.
Additives
e392
e414
e415
Related Products in Meals
Krokiety z pieczarkami i serem
Virtu
C NOVA 4
Trendy Lunch Mhammas Groszek Grzyby leśne Tymianek
Melvit
A NOVA 3
Kuskus Perłowy
Plony Natury
A NOVA 3
Pierogi z kapusta i grzybami
Pierogarnia staropolska
C NOVA 3
Krem pomidorowo-paprykowy z ryżem
NOVA 3
Tortellini z grzybami
MP Trade
NOVA 4
Pierogi z mięsem
Virtu
C NOVA 4
Sushi set Okayama
Mówi Poland
C NOVA 4
Sałatka jarzynowa
Kuchnia Polki
C NOVA 4
Pierogi z kapustą i grzybami
Mateo
C NOVA 3
Soupe tomate protéinée
Vita soup
NOVA 4
Pad Thai z tofu
To Be Foodie,CPF Poland
D NOVA 4