Barcode: 0879792003021
Organic bamboo tea
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Organic bamboo leaves, organic mint leaves
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Piquitos con salvado
Piquitos San Roque
D NOVA 4 Eco-Score B
Protein Pudding chocolate flavour
Alpro
A NOVA 4
Pipas tostadas gigantes aguasal
Hacendado
A NOVA 3 Eco-Score C
Muesli fruits
Carrefour BIO,Carrefour
A NOVA 4 Eco-Score A
Corn Flakes
Kellogg's
D NOVA 4 Eco-Score C
Muesli crunchy frutos secos
Hacendado
D NOVA 4 Eco-Score B
Alpro Fermentiertes Sojaprodukt, Erdbeere, Skyr style 400g
Alpro,Danone
B NOVA 4 Eco-Score A
special k fibre
Kellogg's
C NOVA 4 Eco-Score E
Croustillant fruits rouges
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 3 Eco-Score A
Hominy, Mexican Style
Juanita's
B NOVA 3
Peanut butter
PROZIS
A NOVA 1 Eco-Score D
Purée d'Amandes complètes
Carrefour BIO, Carrefour
A NOVA 1