Barcode: 0011110027757
Organic banana chips
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 22.5 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 22.5 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic bananas, organic coconut oil, organic evaporated cane sugar.
Related Products in Snacks
Guimauves Vanille Bio
Les Gourmandises de Sophie
E NOVA 4
Guimauve Hlloween
Les gourmandises de Sophie
E NOVA 4
Pains aux raisins
Leclerc
D
Croissants pur beurre
Les 3 Meuniers
E
Pain Chocolat Pur Beurre *6
Leclerc
E NOVA 4
Sucette Petit Coeur
Les Gourmandises De Sophie
E NOVA 4
Galettes fines au beurre
Tous les Jours
B NOVA 4
Pain au chocolat
les 3 meuniers
E
Barbe à papa
Les Gourmandises De Sophie
E NOVA 4
Brioche des bastides
LA PANETIERE DU ROUERGUE
E NOVA 4
Pain raisin x2
Leclerc
D NOVA 4
Chausson aux Pommes
Leclerc
D NOVA 4