Organic bar
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 9.5 g |
| of which saturated | 4.8 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 14.3 g |
| Fiber | 23.8 g |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Oat flour, YUMI fruit and vegetable blend (dates, dried apples, banana puree, blueberry puree, monk fruit concentrate, purple carrot puree), YUMI superfood blend (apple, kale, broccoli, spinach, carrot, parsley, beet, green cabbage, blueberry, raspberry, strawberry, tomato), soluble tapioca fiber, refined coconut oil, glycerin, water, tapioca syrup, corn starch, sunflower lecithin, guar gum, cinnamon, French vanilla flavor, mixed tocopherols (vitamin E for freshness), fruit juice for color, vitamin C (ascorbic acid), iron bisglycinate chelate, niacin (niacinamide), zinc citrate, vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride), vitamin K1, vitamin D3 (cholecalciferol from lichen)
Additives
Related Products
Bhuna sauce
Lloyd Grossman
Raspberry flavour jelly
Hartley's
Cal Mango & Passionfruit Flavour Jelly
Hartley's
Strawberry Flavour Jelly Sugar Free Twin Pack
Hartley's
Lemon & Lime Flavour Jelly Sugar Free Twin Pack
Hartley's
Blackcurrant Jelly
Hartley's
Hartley's Sugar Free Orange Jelly
Hartley's
Hartleys Raspberry Jelly Sugar Free 2pk
Hartley's
Orange flavour jelly
Hartley s
Hartleys Tab Jelly Raspberry
Hartley s