Barcode: 0079893402246
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.8 g |
| of which sugars | 9.2 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic apple puree concentrate, organic banana puree, organic apple juice concentrate, organic mango puree, organic kiwi puree, organic kale puree, organic spirulina powder (color), organic lemon juice concentrate, organic natural flavors, organic kiwi juice concentrate, organic passionfruit juice concentrate, organic spinach juice concentrate, ascorbic acid (vitamin c), niacinamide (vitamin b3), calcium d-pantothenate (vitamin b5), pyridoxine hydrochloride (vitamin b6), cyanocobalamin (vitamin b12).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Confiture de Framboise
Dame cerise
D NOVA 4
Pain au mais
C NOVA 4
La baguette paysanne
Pain d'or
C NOVA 4
Juste après l'orage
Dame Cerise
D NOVA 4
Pain aux noix
Paindor
C NOVA 4
Elixir Du Suédois Infusion Bio - 20 Sachets
Biofloral
B NOVA 4
Pain Complet
Casino
C NOVA 4
Confiture abricot à la vanille
Dame Cerise
D NOVA 4
Baguette provençale
C NOVA 4
Griotte
Dame Cerise
D NOVA 4
Pain de seigle
Intermarché
C NOVA 4
Confiture de Noël
Dame Cerise
D NOVA 1