Barcode: 0041415188051
Organic flavored multigrain square
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 12.9 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 65.7 g |
| of which sugars | 17.1 g |
| Fiber | 5.7 g |
| Proteins | 8.6 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Organic rolled oats, organic tapioca syrup, organic invert sugar, organic crisp brown rice, organic sunflower oil, organic pumpkin seeds, organic cane sugar, organic honey, organic coconut, organic amaranth, organic buckwheat, organic millet, organic quinoa, organic maple syrup, organic brown rice syrup, sea salt, organic natural flavor, organic agar.
Additives
e406
Related Products in Snacks
Quand tu te mettras en route vers Ithaque...
Le Chocolat de Poche
D NOVA 3
Chocolat au lait 45% BIO
Le Chocolat de Poche
E NOVA 3
Chocolat noir 74% verveine citronnée
Le Chocolat de Poche
D NOVA 3
Chocolat noir 74% cardamome
Le Chocolat de Poche
D NOVA 3
Le langage des fleurs
Le Chocolat de Poche
D NOVA 3
Biscuits noix caramélisées
Le Crétin des Alpes
E NOVA 3
Biscuits à la liqueur de chartreuse
Le Cretin Des Alpes
E NOVA 3
Biscuit aperitif gout tartiflette
Le Cretin Des Alpes
E NOVA 3
Biscuit apéritif
Le crétin des Alpes
E NOVA 3
Histoire du ruisseau qui devient rivière, puis océan
Le Chocolat de Poche
D NOVA 3
Chocolat noir citronné
Le chocolat de poche
D NOVA 3
Le chocolat de poche
Le Chocolat de Poche
E NOVA 3