Barcode: 0742392757147
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 22.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 44.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 27.8 g |
| Proteins | 22.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic cold milled flax seeds, organic chia seeds.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
750g RATATOUILLE NICOISE
D'aucy
A NOVA 4
Poireaux entiers
D'aucy
A NOVA 3
Haricots blancs cuits
d'aucy
A NOVA 4
Haricots verts coupés Extra Fins
D'Aucy
A NOVA 3
Petits pois extra fins
Ferme de l'Abbaye
A NOVA 3
Macédonie de légumes
D'Aucy
A NOVA 3
5 / 1 Legumes Couscous D'aucy
D'aucy
A NOVA 4
Mexikanische Gemüseplatte
D‘aucy
A NOVA 3
Haricots Verts Extra Fins
d'aucy
A NOVA 3
Lentilles préparées Cultivés en France d'aucy 530g
D'aucy
B NOVA 4
Ratatouille niçoise à l'huile de d'olive
D'aucy
A NOVA 4
530g EPINARDS EN BRANCHES
D'aucy
A NOVA 3