Barcode: 0039978029362
Organic Flaxseed
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 548.0 kcal |
| Fat | 35.5 g |
| of which saturated | 3.2 g |
| Carbohydrates | 32.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 25.8 g |
| Proteins | 19.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic whole flaxseed.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gelée de groseilles
Carrefour
D NOVA 4
12 mini bretzels aux fromages
Picard
D NOVA 4
Curry vert de légumes et riz thaï
Picard
B NOVA 3
Boulettes végétales tout bon tout veggie
Picard
A NOVA 4
Trio de houmous
Picard
B NOVA 1
Petits pains grilles
Carrefour
B NOVA 4
Curry de légumes et pois chiches, duo de riz et risoni de lentilles corail
Picard
A NOVA 3
Maïs doux croquant
Carrefour
B NOVA 3
Confiture Myrtilles
Carrefour
D NOVA 4
U Vinaigre de cidre 5° bouteille en verre de 75cl
Carrefour
NOVA 2
Bouchées au homard
Picard
D NOVA 4
Petits pains grilles
Carrefour
C NOVA 4