Barcode: 0067275007882
Organic Four Fruit Spread
by Crofter’s
Labels
fair trade
no gluten
kosher
no gmos
kosher parve
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 44.4 g |
| of which sugars | 38.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic fruit (organic strawberries, organic cherries, organic raspberries, organic red currants), pectin solution (water, fruit pectin), ascorbic acid (vitamin C), citric acid, organic cane sugar
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
2 german pretzels sesame seed
D NOVA 3
Freche Freunde 100% Erdbeere
Erdbär
D
Artisan-cut croutons
Elevation Brands Llc
C NOVA 4
Italian Style Artisan-Cut Croutons
Ian's
C NOVA 4
Gluten Free Artisan-Cut Croutons
Elevation Brands Llc
C NOVA 4
Roasted Pumpkin Seed Oil
Stony Brook,Whole Hearted Foods, Stony Brook WholeHeartedFoods
C
Plantain chips
Turbana
C NOVA 3
Pepitas
Stony Brook WholeHeartedFoods
B NOVA 3
Chip plantain sweet
Turbana
E NOVA 3
Ciabatta Loaf, Ciabatta
Rockenwagner bakery
C NOVA 3
Brussels Sprouts
Stump's
D NOVA 3
Chip plantain chili lime
Turbana
D NOVA 4