Barcode: 0065684009510
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 10.9 g |
| of which sugars | 10.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
PARTLY SKIMMED ORGANIC MILK, ORGANIC FRUIT PREPARATION (ORGANIC SUGAR, WATER, ORGANIC STRAWBERRIES, NATURAL FLAVOUR, PECTIN, ORGANIC ELDERBERRY JUICE CONCENTRATE (FOR COLOUR), ORGANIC LEMON JUICE CONCENTRATE), MILK PROTEIN, BACTERIAL CULTURES. A-Da
Additives
e440
Related Products
Boisson bio Naturaplan
Coop - Naturaplan
C NOVA 3
Milk-Nuts
Coop naturaplan
E NOVA 3
Café madagascar
Coop Naturaplan
E NOVA 3
Bio soy
Karma
B NOVA 3
Milk Chocolate
Naturaplan
NOVA 3
Boisson a l’amande
Karma
B NOVA 3
Crémant
Coop Naturalplan
E NOVA 3
Bio Dinkelflöckli
Coop
A
Country Flakes berry power
Qualité & Prix
B
Bio green tea mint
Naturaplan
C NOVA 3