Barcode: 0646670529764
Organic Free Range Eggs
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
EGGS, EGGS
Allergens
eggs
Related Products in Farming Products
12huevosuelo
Marcopolo Comercio
A NOVA 1
L'ou de Riallo
NOVA 1
Huevos frescos
Eurovo
A NOVA 1
Clara de huevo pasteurizada
Roig
NOVA 1
Huevos de gallinas camperas
Qaliovo
A NOVA 1
Huevos gallinas sueltas en gallinero
Eurovo
A NOVA 1
Ovonovo Claras de huevo
Huevos Velasco
A NOVA 1
Claras de huevo pasteurizado
Ovonovo
A
6 Eggs
Petit Plaer
A
Huevos de corral
A
Huevos
A NOVA 1
Huevos Ecológicos
Rujamar
A NOVA 1