Barcode: 0760236140832
Organic Free-range Large Brown Eggs
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 9.8 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.7 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Organic Free-range Large Brown Eggs
Related Products in Farming Products
Pickled eggs
NOVA 4
BREAK-O-MORN Frozen Eggs Pasteurized Homogenized in Carton, Case
C NOVA 4
Fresh Hard Cooked Peeled Eggs
Sauder's Eggs
A NOVA 1
Latta's Egg Ranch, Organic Large Brown Eggs
Glenwood Farms Inc.
A
Cage Free Hard Cooked Eggs
Giant Eagle
A NOVA 1
Large Eggs
Sunups
A NOVA 1
Latta's Egg Ranch, Cage Free Chickens
Glenwood Farms Inc.
A
Natural Extra Large Brown Eggs
Tree Of Life
Eggs
Penny Smart
A
All natural egg whites, original
A NOVA 4
Hard cooked and peeled cage free eggs
A NOVA 3
100% liquid egg whites
A NOVA 1