Barcode: 0865302000123
Organic (french rice pudding)
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 21.2 g |
| of which sugars | 12.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Organic milk, organic rice, organic sugar, organic eggs, vanilla extract, sea salt, organic vanilla seeds.
Related Products in Desserts
Glace arôme vanille
Coop prix garantie
D NOVA 4
Mousse au chocolat
Beleaf,Emmi
D NOVA 4
Sorbetto al lampone
Coop
A NOVA 4
Stracciatella ice cream
D NOVA 4
Emmi Riz Au Lait Vanille
Emmi
C NOVA 4
Ovomaltine crunchy ice
Ovomaltine
E NOVA 4
Strawberry
Movenpick
D NOVA 4
Milkiss chocolat et noisette
Emmi
D NOVA 4
Glace batonnet
Ovomaltine, Wander
E NOVA 4
Cornet de glace
Coop
D NOVA 4
Riz Au Lait Vanille
Emmi
NOVA 4
Perkins, Coconut Cream Pie, Whole
Perkins
C