Barcode: 0688267187384
Organic fresh brown eggs
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 8.9 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Eggs.
Allergens
eggs
Related Products in Farming Products
6 Frische Bio-Eier
Naturgut, Penny
NOVA 1
12 huevos frescos de gallinas criadas en el suelo
Lidl
A NOVA 1
12 oeufs frais
Plein air
A
Jaja Świeże L
O! jajo
A NOVA 1
6 bunte Brotzeit-Eier
REWE Beste Wahl
A NOVA 4
12 Huevos frescos de gallinas, criadas en suelo
Lidl
A NOVA 1
Kotimaiset vapaan kanan munat
Kot-Kot
A NOVA 1
Eier
columbus
A NOVA 1
Украински кокоши яйца
A
6 Corn Fed Free Range Irish Eggs
Deluxe (Lidl)
NOVA 1
Huevos frescos L
Lidl
A NOVA 1
Brotzeit-Eier
Rewe Beste Wahl
A NOVA 4