Barcode: 0079893408545
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic baby green leaf lettuce, organic baby tango lettuce, organic baby green oak lettuce, organic baby red leaf lettuce, organic baby lollo rossa lettuce, organic baby red oak lettuce, organic radicchio, organic baby spinach, organic herb (cilantro, dill, parsley), organic baby arugula, organic baby chard, organic baby kale, organic baby mizuna, organic baby pak choi, organic baby tatsoi.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Perfect Peanut Butter
Parkers
A
Peanut Butter Crunch
Parkers
A NOVA 2
Unfiltered Extra Virgin Olive Oil
846, Origin 846
B
Perfect Peanut Butter
Parkers
A NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Salma
B
Argania butter honey argan almond butter
C NOVA 2
Classic argan almond butter
A NOVA 2
Dattes denoyautees
Terra Delyssa
NOVA 1
Rachel’s Organic Oats
A NOVA 1
Coconut argan almond butter, coconut
A NOVA 2
Clover valley, orange juice
Clover Valley, Silver Springs Citrus Inc.
E NOVA 1
Maple argan almond butter, maple
B NOVA 2