Barcode: 0711535501992
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Organic baby lettuces (red & green romaine, red & green oak leaf, red leaf, lollo rosa, tango, butter lettuce), organic red & green chard, organic mizuna, organic baby spinach, organic arugula, organic radicchio, organic parsley, organic dill, organic cilantro. the ingredients in each package may vary.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
MINI BREADSTICKS
marks and Spencer, Marks & Spencer
D NOVA 3
Berg Linsen
GutBio
A NOVA 3
Natural Nut Mix
M&S
D NOVA 1
Mini - Frikadellen Gemüse
Güldenhof, SÖLDE
D NOVA 3
Pausenbrot
Goldähren
C NOVA 4
Nuss-Variation
Trader Joe's
C NOVA 1
Cashews
M And S
B
Udon Noodles
M&S Food
B NOVA 3
Hamburger Buns
Trader Joe's
D NOVA 4
Espelta tufada
GutBio
C NOVA 3
Cashewkerne
Trader Joe's
B NOVA 1
Penne Nudeln
D‘Antelli
A NOVA 1