Barcode: 0021908407739
Organic Fruit And Nut Granola
Labels
organic
no gmos
usda organic
non gmo project
Categories
Available in
spain, united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 69.8 g |
| of which sugars | 22.2 g |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
whole grain oats*, cane sugar*, rice*, sunflower oil*, raisins*, sunflower seeds*, almonds*, cranberries*, molasses*, sea salt, natural flavor*, vitamin e (mixed tocopherols) ,
Allergens
nuts
Additives
e306
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mild diced green chiles, mild
Hy-Vee
B NOVA 3
Whole strawberries
A NOVA 1
Balanced living, cinnamon multigrain cereal, cinnamon
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
D NOVA 4
Peanuts with white chocolate, creamy
Hyvee
C NOVA 4
Coffee creamer
Hyvee, Hy-Vee Inc.
D NOVA 4
Balanced living, original multigrain cereal, original
D NOVA 4
Mild diced green chiles, mild
Hyvee
B NOVA 3
Creamy Peanut Butter Blended With Dark Chocolate
Hy-Vee
C NOVA 4
Zoet, Milk Chocolate Spread
Hy-Vee Inc.
D NOVA 4
Salted caramel mocha coffee creamer, salted caramel mocha
Hyvee, Hy-Vee Inc.
D NOVA 4
Organic red raspberries
A NOVA 1
Mild whole green chiles, mild
Hy-Vee
B NOVA 3