Barcode: 0057961133094
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 72.2 g |
| Fiber | 5.6 g |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugars, fruit puree concentrates (apple*, strawberry*, fruit juice concentrates (apple*, lemon*, blueberry*), citrus pectin, natural flavour*, apple fibre
Additives
e440
Related Products
Canary Beans
Goya
A
Pinto Beans
Goya
B NOVA 1
Black Beans
Goya
A NOVA 1
Roman Beans
Goya
A
Pinto Beans
Goya
A NOVA 1
Lentils Masoor Dal
Goya
A NOVA 1
Roman Beans
Goya
E
Yellow Split Peas, Chana Dal
Goya
A NOVA 1
Goya, green beans, french style
Goya
C NOVA 3
Louisiana Style Jambalaya Mix
Goya
D NOVA 4