Barcode: 0079126100345
Organic fruit bites, blueberry
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apple puree concentrate*, apple juice concentrate*, citrus pectin, blueberry juice concentrate*, vegetable and fruit juice for color (carrot, blueberry), lemon juice concentrate*, natural blueberry flavor with other natural flavors.
Additives
e440
Related Products in Snacks
Röteli Stängeli
Kindschi
NOVA 4
Meringues de Bottens
Angélo Rime
E NOVA 4
Meringues dautrefois
Angélo Rime
E NOVA 4
Meringues Moyennes Angelo Rime 500 gr, 1 Boîte
Angélo Rime
E NOVA 4
Weihnachtsengel
Suter Tirggel
D NOVA 3
Les cubes feuilletés
Flufa
E NOVA 3
Les véritables flûtes feuilletées au sel
Flufa
E NOVA 3
Stocki Snack
Knorr
NOVA 4
Bimbono Spezial Biscuit
D NOVA 4
Suter Tirgel
C NOVA 3
Meringues
Angélo Rime
E NOVA 4
FLUFA Die echten Blätterteig-Salzstengeli Käse
Flufa
E NOVA 3