Barcode: 0041415559868
Organic Fruit Chews
by Greenwise
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 63.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Organic Rice Syrup, Organic Cane Sugar, Pectins, Citric Acid, Colored With (Organic Pumpkin Juice, Organic Apple Juice, Organic Carrot Juice, Organic Blackcurrant Juice And Spirulina Extract), Natural Flavors, Glazing Agent (Organic Carnauba Wax, Organic Vegetable Sunflower Oil), Wheat Starch.
Allergens
gluten
Additives
e330
e440
e903
Related Products in Snacks
Couennes de porc frites
E NOVA 3
Assortiment de confiseries sésame et cacahuètes
Tang Frere
D NOVA 3
Biscuits porte-bonheur
Coq Brand
E NOVA 4
Chips à la crevette
Coq
C NOVA 3
Chips à Cuire Goã»t Crevettes 1 KG
Red roses
E NOVA 4
Gateaux
Six Fortune
E NOVA 3
Patate douce sucrée
Marque Coq
C NOVA 3
Cocktail brand
Coq
C NOVA 3
Beignets De Crevettes
Mo-Ly
E NOVA 4
Gingembre Confit 1 KG
Cock
E NOVA 3
Mélange apéritif Japonais
Tang freres
D NOVA 4
Confiseries sux Noix De Cajou
Cock Brand
D NOVA 3