Barcode: 0817974020107
Organic fruit mix hard candy
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 93.8 g |
| of which sugars | 62.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic cane sugar, organic brown rice syrup, citric acid, natural flavors (blood orange, orange, watermelon, pomegranate, mint, mango).
Additives
e330
Related Products in Snacks
Gummy worms
E NOVA 4
Soft & delicious lemon frosted sugar cookies
E NOVA 4
Roasted in-shell peanuts, salted
D NOVA 3
Peanuts
D NOVA 3
Cheese danish
E NOVA 4
Peanuts
D NOVA 3
Soft & delicious sugar cookies
E NOVA 4
Fruit pie, apple
E NOVA 4
Bar mix, sweet & savory
E NOVA 4
Fruit pie, cherry
E NOVA 4
Assorted fruit slices, assorted
E NOVA 4
First street raspberry danish
E NOVA 4