Barcode: 0745998244059
Organic fruit & nut bar
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 42.5 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic dates, organic cashews, organic mangoes, water
Related Products in Snacks
Confiserie Sweet'roll saveur choco noisette, sachet 100g
U
D NOVA 4
Pound cake
Artisan Fresh
D NOVA 4
Biscuits apéritifs Snacks goût cacahuètes sachet de 90g
U
D NOVA 3 Eco-Score A
Les mini gaufrettes origan et huile d’olive
GOOD GOÛT BABY
B NOVA 4 Eco-Score B
Tortilla Pops Finement Salé
N.A ! NATURE ADDICTS
B NOVA 3 Eco-Score B
Milka Pralines
MILKA
E NOVA 4
Monster Munch - goût ketchup
Intersnack, Monster Munch, Vico
D NOVA 4
Feine Pralinenmischung in Geschenkverpackung
Moser Roth,Hamlet
E NOVA 4
Galletas de cereales inflados multicereal
grandiet
NOVA 3 Eco-Score C
Mini Crostoli
Gecchele, IN'S Mercato, Il fornaio del casale, Selezione Più
D NOVA 4
Munchies Pouch Imp
Nestlé
E NOVA 4
Biscuits apéritifs Soufflé cacahuète sachet de 160g
U
D NOVA 3 Eco-Score A