Barcode: 0838913001414
Organic fruit pops, berries & cherries
by Deebee's
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 87.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 21.2 g |
| of which sugars | 17.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic strawberry puree, organic cane sugar, organic cherry juice concentrate, organic blueberry puree, organic blueberry juice concentrate, organic guar gum.
Additives
e412
Related Products in Desserts
riz au lait a la vanille naturelle
Bonne Maman
C NOVA 4
Dark chocolate crème with a touch of sea salt
Bonne Maman
D NOVA 4
Financier fondant au citron
Bonne Maman
D NOVA 4
Riz au lait à la vanille
Bonne Maman
C NOVA 4
Mon riz au lait
Bonne Maman
C NOVA 4
Mousse chocolat noir intense
Bonne Maman
D NOVA 4
Mousse aux framboises
Andros
D NOVA 4
Riz au lait
Bonne Maman
C NOVA 4
Le Délice noisette au lait d'amande
Andros
C NOVA 4
Liegeois chocolat noir extra
Bonne Maman
D NOVA 4
Sensation fondante Mousse châtaigne
ANDROS
D NOVA 4
Mon riz au lait
Bonne Maman
C NOVA 4