Barcode: 0085239027493
Organic fruit pouches
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic apple puree (organic apples, ascorbic acid), organic banana puree (organic bananas, ascorbic acid), organic blueberry puree, organic lemon juice concentrate, ascorbic acid.
Related Products in Snacks
Blood orange dried fruits crisps
Simple & Crisp
C NOVA 3
Buffalo Wing Crunchy Broad Beans, Buffalo Wing
Enlightened
C NOVA 4
Orange Artisanal Dried Fruit Crisps
Simple & Crisp
C NOVA 3
Mesquite bbq crunchy broad beans
C NOVA 4
Sea salt crunchy broad beans
A NOVA 3
Pear dried fruit crisps
Simple & Crisp
C NOVA 1
Dried fruit crisps
Simple & Crisp
C NOVA 3
Roasted broad bean crisps
A NOVA 4
Roasted broad bean crisps
Beyond Better Foods Llc
A NOVA 3
Avocado crisps
D NOVA 4
Enlightened, Roasted Broad Beans, Garlic & Onion
Beyond Better Foods Llc
A NOVA 3
Dried fruit crisps
Simple & Crisp
C NOVA 3