Barcode: 5021554981558
Organic Fruit Purée
by Clearspring
Labels
organic
soil association organic
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples* (75%) and apricots* (25%). *organic Contains naturally occurring sugars
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dried Apricots
Albrecht's Delafield Market
D NOVA 4
Ferris, dried cranberries
Ferris, Ferris Coffee & Nut Co.
D NOVA 3
Roasted Natural Whole Almonds
Ferris Coffee & Nut Co.
A NOVA 3
Figs
Ferris
D
Raisins
Ferris
D NOVA 3
Granola
D NOVA 3
Roasted Salted Natural Whole Almonds
Ferris,Ferris Coffee & Nut Co.
A NOVA 3
Roasted salted spanish peanuts, roasted salted
Ferris, Ferris Coffee & Nut Co.
C NOVA 3
Ferris, roasted salted spanish peanuts
Ferris, Ferris Coffee & Nut Co.
C NOVA 3
Raw Pumpkin Seeds
Ferris, Ferris Coffee & Nut Co.
A NOVA 1
Ferris, roasted salted sunflower seeds
Ferris, Ferris Coffee & Nut Co.
C NOVA 3
Roasted salted marcona almonds, roasted salted
Ferris,Ferris Coffee & Nut Co.
C NOVA 3