Barcode: 0079893320007
Organic fruit puree blend
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 18.2 g |
| of which sugars | 17.2 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic apple puree, organic blueberry puree, organic apple juice concentrate, organic pomegranate juice concentrate, water, lemon juice concentrate, ascorbic acid (vitamin c), natural flavor.
Related Products in Snacks
Birmingham Chocolate, Blueberry Nibs Chocolate
Birmingham Chocolate Llc
E NOVA 3
Birmingham Chocolate, Chocolate, Goji Berry Lavender
Birmingham Chocolate Llc
E NOVA 3
orahnjača
mlinar
D NOVA 4
Birmingham Chocolate, Chocolate, Chipotle Ginger
Birmingham Chocolate Llc
E NOVA 4
Birmingham Chocolate, Chocolate, Salted Toasted Coconut
Birmingham Chocolate Llc
E NOVA 4
Cinnamon Espresso
Birmingham Chocolate Llc
E NOVA 3
Birmingham Chocolate, Chocolate Bar, Pistachio Cherry
Birmingham Chocolate Llc
E NOVA 3
Pineapple Turnover
La Casa Del Pan
NOVA 3
Palmier
La Casa Del Pan
E NOVA 3
Birmingham Chocolate, Macadamia Nut Chai Chocolate Bar
Birmingham Chocolate Llc
E NOVA 3
Cocoa caramels
E NOVA 3
Coffee Caramels
Kelly's Karamels Inc.
E NOVA 3