Barcode: 0856155005113
Organic fruit shreds, orange
by Jamba
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 88.9 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | 5.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Concentrated apple puree*, concentrated apple juice*, concentrated orange juice*, ascorbic acid (vitamin c), fruit and vegetable extract blend (spinach, broccoli, carrot, tomato, beet, shitake mushroom, apple, cranberry, cherry, orange, blueberry, strawberry), natural flavors, pectin, black carrot juice concentrate (for color), canola oil*.
Additives
e440
Related Products in Snacks
Choco cereal bars fraise canneberge chocolat blanc
Decathlon
NOVA 4 Eco-Score B
КУКИС БАЙТС АЛАТИНИ ШОКОЛАД
Allatini
NOVA 4 Eco-Score D
TUC Cheese Sandwich
Tuc
E NOVA 4 Eco-Score C
Big 100 Toasted Caramel Brownie Crunch
MET-Rx
NOVA 4
Power Cakes Flapjack & Waffle Mix
Kodiak
NOVA 4
Peanut Delight
Nakd
E
chilli cheese nuggets
Culinea
D NOVA 4
Mini-toasts apéritifs au sésame
Picard
C NOVA 4 Eco-Score B
Party Rings
Fox's
E NOVA 4 Eco-Score C
Macarons
Deluxe,Lidl
E NOVA 4 Eco-Score E
Taralli Tomate Und Oregano
China Nobile
E NOVA 3 Eco-Score C
Ufonauten
Frisia
E NOVA 4 Eco-Score B