Barcode: 0810115240686
Organic Fruit Snaps
by Kencko
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 53.6 g |
| Fiber | 21.4 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Banana (banana, ascorbic acid, citric acid), mango puree, apple puree (apple, ascorbic acid), inulin (agave fiber).
Additives
e330
Related Products in Snacks
ยูโรเค้กครีมกล้วยหอม
ยูโร่,euro
E
Tomato Flavoured Cracker
เอฟ เอฟ,FF
E NOVA 4
โอโจ้
Ojo,โอโจ้
E
ขนมเยลลี่เจลาตินรูปถ้วย
ยูโร,EURO
E NOVA 4
โลซาน กัสเซ็น
กัสเซ็น,Gussen
E
Flavour Cracker
Fashion Food Co., Ltd.
NOVA 4
เอลเซ่เค้กกลิ่นใบเตย
เอลเซ่,Ellse
E
เอสกิโม รสช็อกโกแลตสอดไส่น้ำเชื่อมรสช็อกโกแลต เคลือบด้วยช็อกโกแลตและไวท์คอมปาวด์โค้ตติ้ง
Nestlé,เนสท์เล่
C NOVA 4
ยูโร่เค้กครีมสตรอเบอร์รี่
ยูโร่,Euro
E
ยูโร่เค้ก คาปูชิโน
ยูโร่,Euro
E
เบเกอร์รี่บอล
ยูโร่,euro
E
เอสกิโม เอสกิโม พาวเวอร์ มิสไซล์
Nestlé,เนสท์เล่
C NOVA 4