Barcode: 0810115240709
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 42.9 g |
| Fiber | 25.0 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apple pureet (applet, ascorbic acid), raspberryt, bananat (bananat, ascorbic acid, citric acid), inulint (agave fibert), tOrganic
Additives
e330
Related Products in Fruit Snack
Twisted Fruit Bites
Pure Organic
D NOVA 4
Soft Baked Apple Filled Bars Strawberry
MOTT'S
D NOVA 4
Fruit Winders imp
Kellogg's, Kelloggs
D NOVA 4
Fruit Flavored Snacks Strawberry
Lunch Buddies
E NOVA 4
Raspberry dinos
The Foodie Market
C NOVA 4
Banana Chips and Dark Chocolate Chunks
Del Monte
E NOVA 4
Pure Fruit Paws Strawberry & Apple
Bear
C NOVA 1
Pear and apple snack
Bellamy's Organic
C NOVA 1
Fruit & Peanut Butter Poppers
Wyman's
C NOVA 4
Fruit & Veggie Bites
Simply Gourmet
D NOVA 4
Relax Fruot Snack
O'plant
fruit splits raspberry & pineapple
bear
C NOVA 1