Barcode: 0652642006300
Organic Fruit Spread Black Currant
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 150.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 35.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apple juice*, black currant*, pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pistaches grillées - Non salé
Vico
A NOVA 1
Oatly Barista Edition Oat Drink
Oatly
D NOVA 3
Crocantes
Fruch Patagonia
A NOVA 3
Soja Natur auf Basis von Bio-Soja
REWE Bio
A NOVA 3
harina pan
pan
NOVA 1
Pi-ña
balmoro
NOVA 3
Chorizo vegano premium
Healthy evolution
B NOVA 4
Riz Basmati
Golden Sun
B NOVA 1
Corn Flakes
Kellogg's,Corn Flakes
D NOVA 3
Naranjada
Yukery
D
harina de maíz
pan
A NOVA 1
margarina
mavesa
C NOVA 4