Barcode: 0652642006706
Organic Fruit Spread Figs
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Figs*, apple juice*, pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crownfield Swiss Style No Added Sugar Muesli
Crownfield
A NOVA 4
Kokoschips
Tstores
E NOVA 4
Biscuits au riz enrobés de chocolat noir
Flying Tiger
E NOVA 4
Rijst
Lidl
B NOVA 4
Peanut bar
Flying Tiger
D NOVA 4
Potatoe chips sour cream
Flying Tiger
D NOVA 4
Muesli mix
Flying Tiger
E NOVA 4
Rice cakes with milk chocolate
Tiger
E NOVA 4
Dried Fruit Mix
D NOVA 4
Dried cranberries
Tiger
E
Peanut & sesame bar
Flying Tiger
D NOVA 4
Strawberry jam
Tiger
D NOVA 4