Barcode: 0041497036349
Organic Fruit Strawberries
by Weis
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.9 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic strawberries.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Premium organic extra virgin oil
Goya
B NOVA 2
Chick peas
A NOVA 1
Potato bread
C NOVA 4
Vegetable oil
Goya
C NOVA 2
100% Pure Corn Oil
Goya
C NOVA 2
Lentils massor dal
A NOVA 1
Plain English Muffins, Plain
Frontier
C NOVA 4
Coconut oil
E NOVA 2
Pink beans
A
100% pure corn oil
Goya
C NOVA 2
Neutral coconut oil
E NOVA 2
Original Multi-Grain Bread
Frontier
C NOVA 4